Obnoviť heslo

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie.

click to enable zoom
Loading Maps
Žiadne výsledky vyhľadávania
open map
Pokročilé vyhľadávanie
Your search results

Bojnický zámok

Prvá písomná zmienka o Bojnickom zámku je z roku 1113 n.l.. Hrad v rámci svojej existencie mal viacero majiteľov. Dnešnú romantickú podobu mu dal jeho posledný šľachtický majiteľ gróf Pálfi, ktorý ho získal v roku 1852 n.l.. Nachádza sa v obci Bojnice, okres Prievidza.

Bojnický zámok je považovaný za jeden z najkrajších a najzachovalejších zámkov na území Slovenska, aj napriek jeho dávnej histórii.

Kúpeľné mestečko Bojnice je okrem Bojnického zámku preslávené aj známymi liečebnými kúpeľmi, krásnou veľkou ZOO i rôznymi inými atrakciami. V parku pri zámku sa nachádza aj známy, na Slovensku hádam aj najstarší strom – Lipa Kráľa Mateja, ktorá má viac ako 700 rokov.

Vieme, že rozprávky robia náš svet krajším. Rozprávky na motívy dávnej histórie o princeznách a udatných rytieroch, či pyšných, alebo spravodlivých kráľov fascinujú všetky vekové kategórie.

Bojnický zámok je pre verejnosť otvorený celoročne, no počas Vianočných sviatkov sa aj tu odohrávajú krásne rozprávky, pútavým rozprávaním si prechádzame jednotlivé komnaty, ktoré sú dobovo zariadené a sezónne vyzdobené, nemáme vtedy dokorán otvorené len ústa a oči, ale aj naše srdcia a práve to je posolstvom rozprávok.

 

 

 

 

 

Publikované 13.10.2017, Aktualizované 24.3.2020

Foto: cestovatelskykompas.sk
Text: cestovatelskykompas.sk
Zdroj: http://www.bojnicecastle.sk

 

 

Kategória: Hrady a zámky

Zanechať Reakciu