Obnoviť heslo

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie.

click to enable zoom
Loading Maps
Žiadne výsledky vyhľadávania
open map
Pokročilé vyhľadávanie
Your search results

Hradné dni v Šášovskom Podhradí

Hradné dni v Šášovskom Podhradí

 

Kedysi ťažké boje, ktorými si králi dobývali územia, boje, ktoré nám vytvárali dejiny, boje, ktoré pustošili niektoré hrady a zveľaďovali iné hrady. Niektoré hrady na území Slovenska sú dnes už len zrúcaninou, s už takmer zabudnutou minulosťou a slávou.

Deti sa aj napriek tomu od mala veľmi radi hrajú na princezné a kráľov, udatných bojovníkov, rytierov, aj keď nepoznajú minulosť hradu, či zámku vo svojom okolí. Veď kto by z nás nechcel byť aspoň 1 deň princeznou, alebo kráľom a žiť na krásnom hrade s množstvom služobníkov, hradných rytierov?

Na oživenie a pripomenutie už dávno zabudnutého sa na záchranu hradov konajú rôzne akcie a zbierky. Obdobne to je aj na záchranu Hradu Šášov v Šášovskom Podhradí, v miestnej časti Žiaru nad Hronom. Každoročne, pravidelne vždy v lete (v júli) sa v Šášovskom Podhradí konajú Šášovské hradné dni, kde sa môžeme aspoň trochu oboznámiť s históriou hradu, stretnúť sa s rytiermi, šermiarmi, sokoliarmi, brušnými tanečnicami, započúvať sa do hudby, aká sa kedysi hrávala na hradoch, vyraziť si mincu a mnoho iného.

Týmto odporúčame všetkým, veľkým, či malým, prísť a okúsiť trošku novodobej histórie počas hradných dní v Šášovskom Podhradí. Pre deti to bude určite príjemne strávený deň.

 

     

 

Foto: cestovatelskykompas.sk
Text: cestovatelskykompas.sk
Zdroj:

Publikované: 26.09.2017

Kategória: Hrady a zámky

Reakcia k

Zanechať Reakciu