Obnoviť heslo

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie.

click to enable zoom
Loading Maps
Žiadne výsledky vyhľadávania
open map
Pokročilé vyhľadávanie
Your search results

Vianočné trhy

Vianočné trhy sú tzv. miestne trhoviská na uliciach, alebo námestiach jednotlivých miest a obcí, ktoré trvajú počas adventu, až do Vianoc. Sú dejiskom, na ktorom môžete prežiť neopakovateľnú sviatočnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou týchto trhov je množstvo vianočných svetiel, príjemná vianočná hudba, vôňa ihličia, medovníkov, či vianočného punču, stánky s remeselnou tradičnou výrobou, betlehem, či ľudská spolupatričnosť.

Datuje sa, že história týchto trhov je 500 – 700 rokov stará. Prvotné trhy boli spojené s cirkevnými oslavami Vianoc, ktoré sa konali v kostoloch. Neskôr sa presunuli do ulíc, či námestí, aby slúžili širokej verejnosti.

Obdobie Vianoc je najsilnejším obdobím pre ľudí, obdobím, keď všetci ľudia majú k sebe o čosi bližšie. Nájdu si čas na priateľov, rodiny. Celoročné ponáhľanie akosi spomalí.

Dnes je veľmi ťažko určiť, v ktorých mestách sú Vianočné trhy tie najlepšie, či najkrajšie. Každé majú to svoje jedinečné čaro, tú svoju sviatočnú tradíciu a atmosféru, na ktorých pookreje telo i duša.

   

Kategória: Iné

Zanechať Reakciu