Obnoviť heslo

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie.

click to enable zoom
Loading Maps
Žiadne výsledky vyhľadávania
open map
Pokročilé vyhľadávanie
Your search results

Hrebienok, Vysoké Tatry – ľadové umenie i super sánkovačka

Hrebienok, Vysoké Tatry – ľadové umenie i super sánkovačka

 

Ak máte radi takú pravú zimu – veľa vŕzgajúceho snehu, slniečko na oblohe a bledučko modrú oblohu a k tomu ešte nezabudnuteľnú guľovačku, dobrodružstvá a zážitky, tak Vám vrelo odporúčame spraviť si výlet na Hrebienok vo Vysokých Tatrách, obec Starý Smokovec.

Hrebienok v zimnom období má naozaj čo ponúknuť. Stavitelia tu kreatívne premenia tony ľadu na krásne sochy a každoročne postavia tzv. Tatranský dóm (jedinečný ľadový kostol s prvkami tatranskej prírody a histórie).

Cestou tam sa môžete previezť pozemnou lanovkou, alebo aj prejsť, je to nenáročná turistika so strmším stúpaním, ktorá pre peších turistov trvá cca 45 – 60 minút.
Cestou späť máte viac možností, môžete zísť dole ako peší turista, môžete sa dať zviezť pozemnou lanovkou, alebo v prípade dobrého zimného počasia, keď je veľa snehu, cestu dole môžete zísť na saniach. Ide o fantastické dobrodružstvo, ktoré vyčarí úsmev na tvárach nielen deťom, ale i dospelým. Cestna na saniach je dlhá cca 2 km a trvá zhruba 10 minút. Hrebienok sa v zime vždy zmení na kopec, na ktorom si sánkovanie užívajú nielen deti, ale aj dospelí. Sane na Hrebienku zapožičiavajú, nemusíte mať svoje.

   

   

Foto: cestovatelskykompas.sk
Text: cestovatelskykompas.sk
Zdroj:

Kategória: Iné, Slovensko

Reakcia k

Zanechať Reakciu