Obnoviť heslo

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie.

click to enable zoom
Loading Maps
Žiadne výsledky vyhľadávania
open map
Pokročilé vyhľadávanie
Your search results

Obľúbená cyklotrasa v okrese Žiar nad Hronom

 

Opisovaná cyklotrasa je v okrese Žiar nad Hronom jedna z najobľúbenejších a to z toho dôvodu, že väčšina trasy (cca 98%) je mimo hlavnej cestnej komunikácii, čiže nehrozí Vám takmer žiadny stret s motorovým vozidlom. Ide zväčša rovinatým terénom, kde sa striedajú rôzne druhy cestného povrchu – asfaltová cesta, štrková cesta, betónová cesta, lesná cesta, cesta lúkou. Proste na tejto trase si prejdete všetkým naprieč prírodu.

Ako sme už spomenuli, trasa je veľmi obľúbená, čiže stretnete tu viac cyklistov, na určitých úsekoch i bežcov, či korčuliarov na kolieskových korčuliach.

Na nami opisovanej trase je vybudovaných niekoľko oddychový miest. V obci Kosorín si môžete obzrieť aj tank, či lietadlo, ktoré tu ostalo ako pamiatka na našich vojakov, ktorí tu hrdinsky bojovali proti fašistickým okupantom.

     

     

     

     

 

Lokalita:

Žiar nad Hronom, smer Lovča – Kupča – Lovčica-Trubín – Kosorín – Lutila – Žiar nad Hronom

Nami opisovaná trasa je okružná.

 

Začiatok trasy:

Cestou pre motorové vozidlá pôjde z centra mesta Žiar nad Hronom smerom do obce Lovča. Prejdete popri zimnom štadióne a prídete na tzv. rázcestie. Jedna cesta odbočuje vľavo smerom na žiarsky cintorín, druhá – hlavná cesta vedie do obce Lovča. Pokračujete touto hlavnou cestou a vo vzdialenosti cca 100 – 150 m (od odbočky na cintorín) odbočíte vpravo na pole, ktorým vedie asfaltová cesta využívaná hlavne poľnohospodármi.

 

Značenie trasy:

Prvá polovica cesty nie je turisticky značená, ale zablúdiť sa nedá. Cesta Vás bude pekne viesť až po Kupču. V časti Kupča prejdete mostom ponad diaľnicu a následne vyjdete lúkou a kopcom na asfaltovú poľnohospodársku cestu, ktorá vedie do obce Lovčica-Trubín (vpravo)

Z obce Lovčica-Trubín prejdete na druhú stranu hlavnej cesty (Žiar nad Hronom – Handlová) a dostanete sa do tzv. motokrosového areálu. Tento areál je voľne prístupný všetkým turistom.

V tomto areáli, pôjdete asfaltovou cestou, keď prídete na rázcestie, pôjdete rovno, smerom na Janovu Lehotu. V cca polovici tejto trasy odbočíte vpravo na lúčnu cestu, prejdete malým potôčikom (umyjete kolesá 🙂 ) a lúkou a kopcom vyjdete na asfaltovú cestu, ktorá už je veľmi dobre značená, najprv žltou, potom modrou značkou (viď. priložené fotografie – č. 2 žltomodrá, potom č. 7 modrá)

     

     

 

Trvanie:   cca 2,5 hodiny

Vzdialenosť:   cca 23 km

Terén:   Luká, lesná cesta, asfaltová cesta

Návštevnosť:   Za pekného počasia

Náročnosť:   Stredne náročná

Stúpanie:   Miestami krátke stúpania

 

 

 

Foto a text: cestovatelskykompas.sk

Zdroj: turistické a informačné tabule

Publikované: 18.4.2020

Kategória: Cyklo turistika

Zanechať Reakciu